Üyelere Özel 1500 TL ve Üzeri Alışverişler %10 İndirim!!
Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz... Peşin Fiyatına 3 Taksit... Satış Sonrası Hizmet... %100 Müşteri Memnuniyeti... Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz... Peşin Fiyatına 3 Taksit... Satış Sonrası Hizmet... %100 Müşteri Memnuniyeti... Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz... Peşin Fiyatına 3 Taksit... Satış Sonrası Hizmet... %100 Müşteri Memnuniyeti... Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz... Peşin Fiyatına 3 Taksit... Satış Sonrası Hizmet... %100 Müşteri Memnuniyeti...

Sedef, Yıldız Taşı ve Yılancık Taşı Uçlu Gümüş Kolye

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

·        Ürünümüz el yapımı tasarım üründür.

·        925 ayar gümüş aksesuarlar ile 6mm Küre Yıldız ve Sedef taşlarından oluşmaktadır.

·        Kolye ucu 5 cm Yılancık taşıdır.

·        Kolye boyu 53 cm olup 6 cm ayarlanabilme payı vardır. Dilediğiniz ölçüde yapılabilmektedir. Farklı ölçüler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

·        Aksesuarlar: 925 Ayar Gümüş

·        Zincir: Çelik Zincir

·        Taşlar: Yılancık, Yıldız Taşı, Sedef Taşı

·      Ürünler gerçek doğal taş olmasından dolayı ebatlarında küçük farklılıklar

 

YILANCIK TAŞI

 

Yılancık taşı, doğal olarak sarı, beyaz, mavi kahverengi renkleri içeriyor. alt kısmı genellikle beyaz renk. ve spiral şeklindedir. Yapay değildir, doğaldır. Özellikle şifa için kullanılmaktadır, ancak kişisel olarak takı (kolye yüzük vs.) da yapılabiliyor bu taşlar Türkiye’de olmayan çok özel nadide taşlardır.

 

YILDIZ TAŞI

 

Yıldız taşı renkli mikrokristal yapıya sahip bir silisyum oksit türü olan renkli simi andıran doğal değerli taşlardandır. Gerek özellikleri gerekse dış görüntüsünden dolayı çok eski dönemlerde bile süs ve takı olarak çok tercih edilen ve kullanılan taşlardan biridir.

Taşın yapısı simi andıran bir görünüme sahip olduğu için taşın yıldızlardan geldiğine inanılmış ve bu isim verilmiştir. Eski dönemlerde tahtların işlemelerinde, mobilyaların süslemelerinde, kemer, zırh, kılıç işlemelerinde kullanıldığı gibi günümüzde en çok kolye, yüzük, küpe, tespih olarak kullanılmaktadır. En önemli maden yatakları Norveç, Çin, Brezilya ve Hindistan’dır.

 

SEDEF TAŞI

 

Sedef, midye ve istiridye gibi deniz hayvanlarının kabuğunda bulunan süslemecilikte kullanılan, pırıltılı, beyaz, sert bir maddedir. Oyma ve kazıma işlemleri için uygun yüzeye sahip olduğu için çeşitli takı ve mücevherlerin yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Mücevherlere ek olarak, sedef Ortaçağ Avrupası’nda, Doğu Asya’da ve İslam dini sanatında sıklıkla kullanılmıştır. Yine yapısal özellikleri nedeniyle mobilya, süsleme, düğme ve sedef taşı tesbih gibi işlevsel alanlarda da kullanılmıştır. 

 

ÖNEMLİ UYARI

Ürününüzü su veya kimyasal sıvılarla temastan uzak tutmalısınız. Ürününüz su ile temas ettiğinde doğal taşlara bir şey olmaz fakat ip kısımlarının ömrünü azaltmış olursunuz.  Ürününüzün temizliğini nemli bir bez ile yapabilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz

 

MateryalDoğal Taş , Gümüş
Taş TürüSedef , Yılancık , Yıldız Taşı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi şu an bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...